Micardis

Léky s přímým působením na renin-angiotensinového systému může způsobit zranění nebo smrt vyvíjejícího se plodu. Terapii ukončit, jakmile je to možné, když se zjistí těhotenství.

Používá pro Micardis

Terapeutické třída: Cardiovascular Agent

Farmakologická třída: Angiotensin II receptoru antagonisty

Telmisartan se také používá ke snížení rizika infarktu nebo mozkové příhody u pacientů do 55 let a starších, kteří trpí cukrovkou nebo srdeční problémy.

Telmisartan je blokátor receptoru angiotenzinu II (ARB). Působí tak, že blokuje látka v těle, která způsobuje zúžení cév. Výsledkem je, že telmisartan uvolňuje cévy. To snižuje krevní tlak a zvyšuje přísun krve a kyslíku do srdce.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Před použitím Micardis

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku na účinky telmisartanu v dětské populaci. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost telmisartanu u starších lidí.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání tento lék s žádným z následujících léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Kromě užívání tohoto léku, léčba pro svůj vysoký krevní tlak může zahrnovat kontrolu váhy a změnu v potravinách, které jíte, a to zejména potraviny s vysokým obsahem sodíku (sůl). Váš lékař vám řekne, která z nich je pro vás nejdůležitější. Měli byste se poradit se svým lékařem před změnou svého jídelníčku.

Mnoho pacientů, kteří mají vysoký krevní tlak nevšimnete žádné známky problémů. Ve skutečnosti, mnoho se může cítit normálně. Je velmi důležité, že budete mít svůj lék přesně podle pokynů, a že budete mít své schůzky se svým lékařem, i když se cítíte dobře.

Uvědomte si, že tento lék nevyléčí Váš vysoký krevní tlak, ale to pomoci kontrolovat ji. Je nutné i nadále brát jako režie, pokud plánujete snižovat krevní tlak a udržet ji dolů. Možná budete muset vzít vysoký krevní tlak lék po celý zbytek svého života. Je-li vysoký krevní tlak není léčen, může to způsobit vážné problémy, jako je srdeční selhání, onemocnění krevních cév, cévní mozkové příhody nebo onemocnění ledvin.

Tento přípravek je dodáván s návodem pacientů. Přečtěte si a dodržujte pečlivě tyto pokyny. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Můžete tento lék užívat s jídlem nebo bez něj.

Tento lék funguje nejlépe tam, kde je konstantní množství v krvi. Které pomohou udržet množství konstantní, nenechte si ujít žádnou dávku. Také, to je nejlepší vzít dávku ve stejnou dobu každý den.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Správné použití Micardis

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Chránit tablety před vlhkostí. Neodstraňujte je z blistru, dokud nejste připraveni vzít dávku.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně. Krevní testy mohou být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Užívání tohoto léku během těhotenství může poškodit nenarozené dítě. Používat účinnou formu antikoncepce, aby z otěhotnění. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte při užívání tohoto léku, informujte svého lékaře ihned.

Závratě, může dojít k točení hlavy nebo mdloby s tímto lékem, zvláště když se dostanete až náhle z lehu nebo sedu. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závratě nebo pes není v afektu. Pokud máte pocit závratě, lehněte si tak vy ne slabý. Pak sedět na pár okamžiků předtím, než stojí, aby se zabránilo závratě návratu.

Opatření při použití Micardis

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud se stanete nemocný při užívání tohoto léku, a to zejména s těžkým nebo pokračující nevolnost, zvracení nebo průjem. Tyto podmínky mohou způsobit ztrátu příliš mnoho vody a může vést k nízkému krevnímu tlaku. Můžete také ztrácet vodu pocením, takže pít hodně vody během cvičení nebo v horkém počasí.

Zeptejte se svého lékaře předtím, než budete používat léky, doplňky nebo náhražky soli, které obsahují draslík.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje zejména nepředepsání léky pro kontrolu chuti k jídlu, astma, nachlazení, kašel, senná rýma, nebo problémy s dutinami, protože může zvýšit krevní tlak.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Micardis nežádoucí účinky

Micardis (telmisartan)

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství kategorie D pozitivní důkaz rizika

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

Vysoký krevní tlak lisinopril amlodipin, metoprolol, hydrochlorothiazid, losartan, furosemid, atenolol, Lasix

Kardiovaskulární Snižování rizika simvastatin, Zocor, ramipril, Altace, telmisartan, Praluent, alirocumab, simvastatin / sitagliptin

Prevence kardiovaskulárních onemocnění atorvastatinu, simvastatinu, Crestor, Lipitor, Zocor, rosuvastatin, telmisartan, Caduet