migrény: jednoduché kroky k odvrácení bolest

Migrény způsobit bolest stejně reálné jako bolest zranění – s jedním rozdílem: Zdravé návyky a jednoduché nonmedical prostředky někdy zastavit migrény, než začnou.

Léky je osvědčený způsob, jak zacházet – a prevenci – migrény. Ale léčba je jen část příběhu. Je také důležité mít dobrou péči o sebe a pochopit, jak se vyrovnat s bolest spojená s migrénou, když to udeří.

Stejné výběr životního stylu, které podporují dobré zdraví může také snížit četnost a závažnost svých migrén.

Ve skutečnosti, protože věděl, jak zvládat bolest, migrénu s životním stylem a behaviorálních opatření, stejně jako léky, mohou být často nejefektivnější způsob, jak zvládnout migrény.

Při prvním náznaku migrény, ustoupit ze svých obvyklých činností, pokud je to možné.

Pít kofeinu nápoj. V malých množstvích, a to samostatně kofein může zmírnit bolest spojená s migrénou v časných stádiích, nebo zvýšit účinek snižující bolest acetaminofenu (Tylenol, ostatní) a aspirin.

Dávejte si však pozor. Pití příliš mnoho kofeinu příliš často může vést k abstinenčním bolesti hlavy později.

Migrény může vás usnout nebo vás probudit v noci. Podobně, migrény jsou často způsoben špatným spánek.

Zde je několik tipů, které podporují zdravý spánek.

Odpočiňte si na konci dne. Cokoliv, co vám pomůže relaxovat můžete podpořit lepší spánek: poslouchat uklidňující hudbu, máčet v teplé lázni nebo si přečíst oblíbenou knihu.

Ale pozor, co jíte a pijete před spaním. Intenzivní cvičení, těžká jídla, kofein, nikotin a alkohol může rušit spánek.

Své stravovací návyky mohou ovlivnit vaše migrény. Vezměme si základy

Během fyzické aktivity, vaše tělo uvolňuje určité chemické látky, které blokují signály bolesti do mozku. Tyto chemické látky také pomáhají zmírnit úzkosti a deprese, který může dělat migrény horší.

Obezita také zvyšuje riziko chronických bolestí hlavy, takže udržování zdravé hmotnosti prostřednictvím cvičení a stravy může poskytnout další výhody v řízení migrény.

Pokud Váš lékař souhlasí, vybrat jakékoliv cvičení vás baví. Chůze, plavání a jízda na kole jsou často dobrou volbou. Ale je důležité začít pomalu. Cvičení příliš silně může vyvolat migrény.

Stres a migrény často jdou ruku v ruce. Nemůžete vyhnout každodenní stres, ale můžete jej udržet pod kontrolou, které pomáhají spravovat své migrény

Deník mohou pomoci zjistit, co spouští vaše migrény. Poznámka: Při spuštění vaše migrény, co jste dělali v té době, jak dlouho trvají a co, pokud vůbec něco, poskytuje úlevu.

Až do nedávné doby, aby se zabránilo spouště migrény byl považován za nejlepší rada. Ale nový výzkum naznačuje to může ve skutečnosti zvýšit citlivost k potenciálním spouští.

Více užitečným přístupem může být naučit vyrovnat se s těmito bolest hlavy spouští pomocí behaviorální metody řízení, jako je identifikace a náročných negativních myšlenek, relaxační školení a snížení stresu.

Život s migrénami je každodenní výzvou. Ale dodržovat zdravý životní styl může pomoci. Poraďte se se svým přátelům a blízkým za podporu.

Pokud máte pocit, úzkost nebo depresi, zvažte připojení podpůrnou skupinu, nebo hledají radu. Věřit ve své schopnosti převzít kontrolu nad bolestí.

navštivte svého lékaře