návaly horka a menopauzy: tipy pro správu návaly horka

Horký blesk je náhlý pocit intenzivního tělesného tepla, často s pocení a zarudnutí hlavy, krku a hrudníku. Tyto příznaky mohou nastat s mírným až těžkým bušení srdce, úzkost, podrážděnost a vzácně paniky. Návaly horka jsou nejčastějším příznakem ženských měnící se hladiny estrogenu v době kolem její poslední menstruace (menopauza).

Dokonce i poté, co jste se rozhodli vzít substituční terapie estrogeny (ERT), rozhodovací není u konce. Existuje mnoho typů estrogenové terapie v mnoha různých formách – pilulek, náplastí, čípků a další. Nejlepší typ hormonální substituční terapie (HRT) závisí na vaše zdraví, vaše příznaky, osobní preference, a to, co potřebujete dostat z léčby. Zde je přehled.

Zatímco některé ženy se nikdy zažít návaly horka, jiní začít s nimi v jejich 30s. Návaly horka jsou velmi časté a intenzivní během prvních 2 let Postmenopause, když hladina estrogenu již klesla pod určitou bod. Spánek obvykle zlepší během 6 až 12 měsíců po návaly horka začít.

Šaty ve vrstvách, takže můžete odstranit oblečení podle potřeby; Nosit přírodní látky, jako je bavlna a hedvábí; Udržet teplotu v místnosti chladné nebo použijte ventilátor. Máte větší pravděpodobnost, že mají horké záblesk v teplém prostředí, než v kliďas; Spát s menším počtem přikrývky; Pít studené nápoje spíše než ty horké; Omezte příjem kofeinu a alkoholu; Jezte menší, častější jídla, aby se zabránilo teplo vznikající trávením velké množství potravin; Nekuřte; Použijte relaxačních technik, jako je dýchání-pro-relaxační cvičení nebo meditace, jóga, a biofeedback; Získejte pravidelné fyzické cvičení.