Neurontin nežádoucí účinky: jak je lze zvládat?

Gabapentin (Neurontin, Gralise, ostatní) je lék používaný ke správě určitých epileptické záchvaty a úlevě od bolesti za určitých podmínek, jako je pásový opar (postherpetické neuralgie). Závratě a ospalost jsou časté nežádoucí účinky gabapentinu. Přibývání na váze a nekoordinované pohyby jsou možné nežádoucí účinky.

Některé gabapentin vedlejší účinky, jako je ospalost, je pravděpodobnější při prvním spuštění brát drogy. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít, jak vaše tělo se přizpůsobí léky. Ale pokud jste závrať, nestabilní nebo netečnost, vyhnout se jakékoli činnosti – jako je řízení nebo obsluha strojů – které by mohly být nebezpečné.

Gabapentin není obecně interakci s jinými léky, ale je možné, že některé nežádoucí účinky mohou nastat v důsledku kombinace léků užíváte. Jedna výjimka je antacidní léky, jako Maalox, které mohou ovlivnit způsob, jakým vaše tělo absorbuje gabapentin. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, ujistěte se, aby tyto léky nejméně dvě hodiny od sebe.

Nejvážnější zájem o některé anti-záchvatovitá léky, včetně gabapentin, je to, že může způsobit zvýšené riziko sebevražedných myšlenek a chování. Food and Drug Administration vydal varování o tomto možném vedlejší efekt v roce 2008. Ujistěte se, že mluvit s lékařem nebo ihned poradce, pokud máte myšlenky na sebevraždu.

A svého lékaře, pokud máte dotazy týkající se vedlejších účinků gabapentinu nebo zažívají nepříjemné vedlejší účinky, které nejsou určeny pryč.

S

navštivte svého lékaře