nízká sexuální touha u žen ošetření a léky

Většina žen těžit z léčebného přístupu zaměřeného na mnoha příčin za touto podmínkou. Doporučení mohou zahrnovat sexuální výchovu, poradenství a někdy i léky.

Mluví se sexuální terapeut nebo poradce odborníkům v řešení sexuálních problémů může pomoci s nízkou sexuální touhy. Terapie často obsahuje poučení o sexuální odezvu a technik a doporučení pro čtení materiálů nebo cvičení párů. Páry poradenství, které řeší problémy ve vztazích může také pomoci zvýšit pocit intimity a touhy.

Lékař bude chtít vyhodnotit léky jste již berou, aby zjistili, zda některý z nich mají sklon způsobovat sexuální vedlejší účinky. Například antidepresiva, jako paroxetin (Paxil, Pexeva) a fluoxetin (Prozac, Sarafem) může snížit sexuální apetit. Přidání nebo přepnutí do bupropion (Aplenzin, Wellbutrin) – jiný typ antidepresivum – obvykle zlepšuje sexuální apetit.

poradenství

Estrogen dodány v průběhu celého těla (systémové) pilulkou, náplasti, spreje nebo gelu může mít pozitivní vliv na funkci mozku a nálady faktory, které ovlivňují sexuální odezvu. Ale systémová estrogen terapie může mít riziko pro určité ženy.

Menší dávky estrogenu – ve formě vaginálního krému nebo pomalu uvolňující čípku nebo prsten, který umístíte do pochvy – může zvýšit průtok krve do pochvy a pomáhají zlepšit chuť bez rizika spojená se systémovou estrogen. V některých případech může lékař předepsat kombinaci estrogenu a progesteronu.

recenze léky

Mužské hormony, jako je testosteron, hrají důležitou roli v ženské sexuální funkce, a to i když testosteron se vyskytuje v mnohem nižší množství u žen. Avšak náhrada testosteronu u žen je kontroverzní a to není schválena Food and Drug Administration pro sexuální dysfunkce u žen. Navíc to může způsobit akné, nadměrné tělesné vlasy a nálady nebo osobnosti změny.

hormonální terapie

Původně byl vyvinut jako antidepresivum, Flibanserin (Addyi) je léků na předpis schválen Food and Drug Administration jako léčba nízkou sexuální touhy u žen před menopauzou.

Flibanserinu (Addyi)

Denně pilulka, Addyi může zvýšit sexuální apetit u žen, u nichž došlo nízkou sexuální touhu a kdo najít zkušenosti stresující. Potenciálně závažné vedlejší účinky patří nízký krevní tlak, závratě a mdloby, a to zejména v případě, že lék je smíchán s alkoholem. Odborníci doporučují, aby jste přestal užívat lék, pokud si nevšimnete, že zlepšení vaší sexuální touhy po osmi týdnech.