nízký krevní tlak (hypotenze), ošetření a léky

Nízký krevní tlak, který buď nezpůsobuje příznaky nebo způsobuje jen mírné příznaky, jako jsou krátké epizody závratě vestoje, zřídka vyžaduje léčbu.

Máte-li příznaky, jako nejvhodnější léčba závisí na základní příčině a lékaři se obvykle snaží řešit zdravotní problém primární – dehydratace, srdeční selhání, diabetes, nebo hypotyreóza, například – nikoli nízký krevní tlak sám.

Je-li nízký krevní tlak způsobený léky, léčba obvykle zahrnuje změnu dávky léku nebo zastavením úplně.

Pokud to není jasné, co způsobuje nízký krevní tlak nebo neexistuje účinná léčba, cílem je zvýšit krevní tlak a snížit příznaky. V závislosti na vašem věku, zdravotního stavu a typu nízký krevní tlak máte, můžete to udělat několika způsoby

Použijte více soli. Odborníci obvykle doporučují omezit množství soli ve stravě, protože sodný může zvýšit krevní tlak, někdy i dramaticky. Pro lidi s nízkým krevním tlakem, který může být dobrá věc.

Ale protože nadbytek sodíku může vést k srdečnímu selhání, zvláště u starších osob, je důležité se poradit se svým lékařem před zvýšením soli ve vaší stravě.

Pít více vody. Přestože téměř každý může mít prospěch z dostatek pitné vody, to platí zejména, pokud máte nízký krevní tlak.

Tekutiny zvýšení objemu krve a zabránit dehydrataci, z nichž oba jsou důležité při léčbě hypotenze.

Léky. Některé léky, a to buď použít samostatně nebo společně, mohou být použity k léčbě nízkého krevního tlaku, ke kterému dochází při vstávání (ortostatická hypotenze).

Například lék fludrokortison je často používán k léčbě této formy nízký krevní tlak. Tento lék pomáhá zvýšit svůj objem krve, což zvyšuje krevní tlak.

Lékaři často používají drogy midodrinové (Orvaten) zvýšit stojící krevní tlak u lidí s chronickým ortostatické hypotenze. Funguje tak, že omezí schopnost cév rozšířit, což zvyšuje krevní tlak.