nosohltanu karcinomu ošetření a léky

Vy a Váš lékař pracovat společně vymyslet plán léčby založený na několika faktorech, jako je například fázi svého rakoviny, vaše cíle léčby, váš celkový zdravotní stav a nežádoucích účinků, kterou jste ochotni tolerovat.

Léčba nasofaryngeální karcinom se obvykle začíná s radiační terapií nebo kombinací záření a chemoterapie.

Radiační terapie využívá vysoce výkonný energetické paprsky, jako jsou rentgeny nebo protony, zabíjet rakovinné buňky.

radiační léčba

Radiační terapie pro nosohltanu karcinom se obvykle podává v proceduře zvané externí ozařování. Během tohoto postupu, jste umístěné na stůl a velké stroje se manévrovat kolem vás, režie záření na přesné místo, kde je možné cílit rakovinu.

Pro malé nosohltanu nádorů, radiační terapie může být jediná léčba nutná. V jiných situacích, radiační terapie může být v kombinaci s chemoterapií.

Chemoterapie

Radiační terapie s sebou nese riziko nežádoucích účinků, včetně dočasného zarudnutí kůže, ztráta sluchu a sucho v ústech.

Chirurgie

Dalším typem radiační terapie, vnitřní forma radiace (brachyterapie), je někdy používán v opakující se nosohltanu karcinomu. S touto léčbou, radioaktivní semena nebo dráty jsou umístěny v nádoru, nebo co nejblíže k němu.

Radiační terapie na hlavě a krku, zejména v kombinaci s chemoterapií, často způsobuje vážné bolesti v krku a úst. Někdy se tyto rány ztěžují jíst ani pít. Pokud k tomu dojde, může lékař doporučit vložení trubku do krku či žaludku. Jídlo a voda jsou dodávány skrz trubici do úst a krku zotavit.

Chemoterapie je léčba lék, který využívá chemikálie zabít rakovinné buňky. Chemoterapeutické léky mohou být ve formě tablet, podává prostřednictvím žíly nebo obojí. Chemoterapie může být používán k léčbě karcinomu nosohltanu ve třech směrech

Chemoterapie ve stejnou dobu jako radiační terapii. Jsou-li ve dvou dávkách v kombinaci, chemoterapie zvyšuje účinnost radioterapie. Tato kombinovaná léčba se nazývá souběžná léčba nebo chemoradiation.

Nicméně vedlejší účinky chemoterapie jsou přidány do vedlejší účinky radiační terapie, takže současná léčba obtížnější tolerovat.

Chemoterapie po radioterapii. Váš lékař může doporučit chemoterapie po radioterapii nebo po souběžné terapii.

Chemoterapie se používá k útoku na všechny zbývající rakovinné buňky v těle, včetně těch, které mohou být přerušeny z původního nádoru a šířit jinde.

Nějaká diskuse existuje o tom, zda další chemoterapie skutečně zlepšuje přežití u lidí s nosohltanu karcinomu. Mnoho lidí, kteří podstupují chemoterapii po souběžné terapie nejsou schopni snášet vedlejší účinky a musí přerušit léčbu.

Co chemoterapie léky dostanete a jak často bude určena lékařem. Nežádoucí účinky budete pravděpodobně docházet bude záviset na tom, které léky obdržíte.

Chirurgie není často používán jako lék na nosohltanu karcinomu. Operace mohou být použity k odstranění rakovinné lymfatické uzliny v krku.

V některých případech, chirurgie může být použita pro odstranění nádoru z nosohltanu. To obvykle vyžaduje chirurgům provést řez ve střeše úst pro přístup do prostoru pro odstranění rakovinné tkáně.