pokud vaše ra biologický nepomůže dost: co dál?

Janssen.

David Zelman, M; 12. listopadu 2015

To může trvat i několik pokusů a omylů najít biologického, který funguje nejlépe pro váš revmatoidní artritidou (RA), ale tam je dobrý důvod, proč zůstat optimistický.

Většina lidí se nakonec najít ten, který jim pomáhá. Vaše příznaky mohou poněkud zmírnit nebo zcela slábnout.

Adalimumab (Humira; Certolizumab (Cimzia; Etanercept (Enbrel, Golimumab (Simponi, Simponi Aria, Infliximab (Remicade)

Ty by měly začít cítit lépe 4 až 6 týdnů. Lékař může také předepsat další léky, které pracují rychleji, které vám pomohou v mezidobí.

Pokud se vaše příznaky nejsou snadné, informujte svého lékaře. Cílem je najít své nejlepší léky tak rychle, jak je to možné, neboť včasná léčba pomáhá chránit vaše tělo před poškozením RA.

Při prvním lékař vám předepíše biologický, je to obvykle “anti-TNF” droga. Tyto zahrnují

Pokud je první anti-TNF pokusu nefunguje pro vás, váš lékař s největší pravděpodobností dát ještě jednu. Pokud stále není získat úlevu, může se vám přepnout na jiný typ biologické. Tyto zahrnují

V některých případech bude Biologické léky působí na chvíli a pak se stávají méně efektivní. To není jasné, proč. Pokud se to stane, oznamte to svému lékaři. Ten vás pravděpodobně změní na jiný biologický nebo přidat další typ RA drogy, jako je metotrexát či sulfasalazinu, takže léčba funguje lépe.

Někteří lidé získat další pomoc od biologických než ostatní. Odborníci nelze předpovědět, že. Ale vědí, že lidé, kteří jsou léčeni v dřívějších fázích RA mají tendenci dělat lépe než ti, kteří měli RA po mnoho let.

Abatacept (Orencia), který blokuje T-buňky imunitního systému na nižší inflammatio; Anakinra (Kineret), která se zaměřuje na interleukin-1, chemické vaše tělo dělá, která způsobuje zánět. Lékař bude volat tento typ léku s “IL-1 blokátory; rituximab (Rituxan), který se zaměřuje některé B-buňky, které jsou součástí imunitního sys; Tocilizumab (Actemra), který se zaměřuje IL-6, chemickým své tělo dělá, že způsobuje zánět. lékař bude volat tento typ léku za “IL-6 blokátor.”

Biologics také fungují nejlépe, když jste si je podle pravidelného jízdního řádu. Pokud nemůžete udělat, že v důsledku nežádoucích účinků nebo se náklady na léky, poraďte se se svým lékařem o svých možnostech.

ZDROJE

Trpělivost White, MD, hlavní hygienik, Arthritis Foundation.

Alan Friedman, MD, mluvčí, College of Rheumatology.

Vysoká škola revmatologie: “Biologické léčby u revmatoidní artritidy.”

Artritida nadace: “Drug Guide:. Biologics”

Vysoká škola revmatologie: “Anti-TNF.”

Vysoká škola revmatologie: “. Tocilizumabu”