prionová onemocnění terapeutických přístupů

Ačkoli nejsou známy žádné způsoby, jak vyléčit transmisivní spongiformní encefalopatie (TSE) onemocnění, vědci po celém světě pracují na vývoji léčby. Pomocí infikovaných buněk tkáňové kultury pro rychlé počáteční screening, theernment výzkumníci testovány tisíce sloučenin a identifikovány stovky molekul, které inhibují tvorbu abnormální formy prionového proteinu. Další testování nejúčinnější z těchto inhibitorů odhalila několik, které mohou prodloužit život hlodavců, jestliže léčba začít ihned po infekci.

Ve spolupráci s theernment vědci a prostřednictvím smlouvy s theernment, vědci z Ústavu Rocky Mountain Laboratories (RML) a na Utah State University v Logan testují tyto sloučeniny u zvířat. Další skupiny jsou další testování dva z inhibitorů Creutzfeldt-Jakobovy choroby (CJD) pacientů. Nový výzkum na RML ukázala zvýšil dobu přežití u myší daných kombinovaná léčba farmakoterapie 14 až 28 dní po očkování klusavky. I když to bude vyžadovat další zkoumání, je pozitivním krokem v léčbě po nástupu klinických příznaků onemocnění TSE.

RML vědci také identifikovány protilátky a krátké syntetické proteinové molekuly (fragmenty prionového proteinu), které mohou blokovat konverzi normálního prionového proteinu do abnormálního tvaru. Pokud budou úspěšní, budou tyto výzkumy vedou k bezpečných a účinných metod k prevenci prionových infekcí, stejně jako terapie, které pracují buď v pre-symptomatické nebo symptomatických fázích onemocnění.