Proces jaterní biopsie výsledky, vymáhání, bolest a další

Jaterní biopsie je postup, ve kterém je malá jehla vložena do jater pro sběr vzorku tkáně. Tkáň se pak analyzuje v laboratoři pomoci lékaři diagnostice různých poruch a onemocnění v játrech. Jaterní biopsie se nejčastěji provádí za účelem pomoci určit příčinu

Slinivka činí 8 šálků trávicích šťáv každý den. Jsou plné enzymy, které vaše tělo potřebuje k trávení potravy a vstřebávat škroby, tuky, vitamíny a proteiny; Ale pokud máte EPI, slinivka břišní nevytváří tyto enzymy. Chcete-li dát své tělo, co potřebuje, je třeba je nahradit, ošetření lékaři nazývají pankreatické enzymové substituční terapie (PERT).

Ve většině případů jsou při získávání jaterní biopsie žádné komplikace. Nicméně, jen zřídka, může dojít k vnitřní krvácení, jakož i k úniku žluči z jater a žlučníku. Dochází k mírnému riziko pneumotoraxu, nazývané také selhání plic, pokud je jehla pro biopsii je otvor do hrudní stěny způsobí vzduchu vstoupit.

Při přípravě na jaterní biopsii, měli byste

Přetrvávající abnormální jaterní krevní testy (jaterní enzymy; Nevysvětlitelné zežloutnutí kůže (žloutenka, jaterní abnormality nalezené na ultrazvuk, CT, nebo nukleární SCA, nevysvětlitelné zvětšení jater

Za celý týden před výkonem, neužívejte aspirin, přípravky obsahující aspirin nebo protizánětlivé léky (jako je ibuprofen, Advil, Motrin, Naprosyn nebo Indocin), pokud není lékařem doporučeno jinak. Nepřerušujte žádné léky bez předchozí konzultace s primární nebo s odkazem lékaře.

Laboratorní testy budou provedeny v den jaterní biopsie nebo 2-3 dny před zákrokem, podle pokynů svého lékaře. Tyto testy mohou zahrnovat krevní obraz, je počet krevních destiček a měření schopnosti vaší krvi, aby sraženiny.