smíšené onemocnění pojivové tkáně

Smíšené onemocnění pojivové tkáně má příznaky kombinace poruch – především lupus, sklerodermie a polymyotitidou. Z tohoto důvodu, smíšené onemocnění pojivové tkáně se někdy označuje jako onemocnění překrytí.

V smíšeným onemocněním pojivové tkáně, příznaky jednotlivých chorob se obvykle neobjevují najednou. Namísto toho, že se objevují v pořadí v průběhu několika let, což může učinit diagnóza složitější.

Časné příznaky často zahrnují ruce. Prsty mohly bobtnat jako například uzeniny a prstů zbělá a necitlivé. V pozdějších fázích, některé orgány – například plic, srdce a ledvin – může být ovlivněna.

Neexistuje žádný lék na smíšeným onemocněním pojivové tkáně. Tyto příznaky jsou obvykle léčeni některých léků, jako je například prednison.

Brzy náznaky smíšeným onemocněním pojivové tkáně mohou zahrnovat

Viz svého lékaře, pokud máte příznaky a symptomy, které zasahují do svého každodenního života – zvláště pokud jste již byl diagnostikován s lupus nebo jiným onemocněním pojivové tkáně.

Přesná příčina smíšeným onemocněním pojivové tkáně, není známo.

Kdy navštívit lékaře

Léčba nežádoucí účinky

Smíšené onemocnění pojivové tkáně, je autoimunitní onemocnění. U autoimunitních chorob, váš imunitní systém – odpovědné za boj proti nemocem – mylně útoky zdravé buňky.

U onemocnění pojivové tkáně, váš imunitní systém napadá vlákna, které poskytují rámec a podporu pro vaše tělo. Výzkumní pracovníci se snaží identifikovat proteiny produkované imunitním systémem, který by mohl způsobit smíšené onemocnění pojivové tkáně.

Co můžeš udělat

Někteří lidé se smíšeným onemocněním pojivové tkáně mají v rodinné anamnéze stavu. Ale role genetiky na vzniku onemocnění zůstává nejasný.

Otázky, zeptejte se svého lékaře

Smíšené onemocnění pojivové tkáně se může objevit u lidí všech věkových kategorií. Nicméně se zdá, že je nejběžnější u žen mladších 30 let.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Smíšené onemocnění pojivové tkáně může vést k vážným komplikacím, včetně

Kortikosteroidy se běžně používají ke správě příznaky smíšeným onemocněním pojivové tkáně. Tyto léky jsou účinné, ale nesou rizika.

Lékař bude pravděpodobně sledovat za nežádoucích účinků, jako je osteoporóza, svalová slabost a infekce. Možná budete muset vzít vápník a vitamin D, aby pomohli zmírnit tyto nežádoucí účinky.

Můžete být odkazoval se na lékaře, který se specializuje na kloubních onemocnění (revmatologa).

Kromě otázky, které jste připraveni zeptejte se svého lékaře, neváhejte se zeptat další otázky.

Lékař je pravděpodobné, že vám položit několik otázek. Být připraven na ně odpovědět, může udělat čas jít přes bodů, které chtějí diskutovat do hloubky. Můžete být požádáni

Lékař je pravděpodobné, že k těmto zkouškám

Neexistuje žádný lék na smíšeným onemocněním pojivové tkáně. Ale léky mohou pomoci zvládat příznaky.

Možná budete potřebovat léčbu pouze během vzplanutí. Pokud máte vážnější formu nemoci, může být nutné kontinuální léky.

Typ léky předepsány závisí na závažnosti Vašeho onemocnění a příznaků. Léky mohou zahrnovat

Lékař je pravděpodobné, že pozorně sledovat známky plicní hypertenze.

Jiné způsoby, jak kontrolovat příznaky smíšeným onemocněním pojivové tkáně zahrnují

navštivte svého lékaře