spravovat revmatoidní artritidu při práci

Pracovní mohou představovat specifické problémy, když máte revmatoidní artritidu. Pokud hledáte novou práci, můžete mít několik otázek o své práci ao tom, jak se váš stav by mohl mít vliv na to, co funguje, co můžete udělat.

Nejste ze zákona povinnost zveřejnit jakékoli zdravotní potíže při žádosti o zaměstnání nebo pohovor. Záleží jen na vás, zda říci budoucího zaměstnavatele o své revmatoidní artritidy.

Ještě zeptejte se svého potenciálního zaměstnavatele o fyzické náročnosti práce, aby se ujistil nimi můžete manipulovat. Poté, co je nabízena práce, je důležité diskutovat o jakékoliv úpravy, které potřebujete, než začnete pracovat. Například, budete možná muset kancelářské židle s nastavitelnou výškou a úhlu.

Odpověď na tuto otázku záleží na vašich individuálních potřeb. Zeptejte se svého lékaře a fyzické nebo ergoterapeut orientační. Pokud je to nutné, zvažte zeptat svého potenciálního zaměstnavatele, pokud mohou mít pružnou pracovní dobu, nebo pokud můžete pracovat z domova nějakou dobu.

Opět platí, že mluvit se svým lékařem a fyzickou nebo ergoterapeut o svých schopnostech ao tom, jak dobře kontrolované revmatoidní artritida je. Práce s nimi určit, jaké práce jsou vhodné pro vás. Možná budete muset vyhnout pracovních míst, které vyžadují, aby zrušila položky opakovaně nebo se stát dlouhou dobu.

Pokud tak učiníte práci máte rádi a práce je dobrou volbou pro vás, může to vytvořit svůj revmatoidní artritida snazší. To může dostat vás z vašeho domova a zlepšit mobilitu. To může také zvýšit vaši důvěru a sebevědomí, což může vést k lepší náladě a snížení bolesti.

Pokud narazíte na stres v práci, zkuste některé aktivity stres redukující, jako je jóga a meditace, a ujistěte se, že dostatek spánku a cvičení. Stres může zhoršit příznaky můžete mít.

Jakmile začnete pracovat, je důležité, aby podnikla kroky k ochraně vaše klouby.

navštivte svého lékaře