učení o alergií na latex

alergie Trends

Někteří lidé jsou alergičtí na latex, který se nachází v gumové rukavice a dalších produktů, jako jsou například kondomy a některých zdravotnických prostředků.

Asi 5% až 10% zdravotnických pracovníků trpí nějakou formou alergie.

Ostatní lidé, kteří jsou s větší pravděpodobností, než většina lidí, aby si to patří ti, kteří mají

Gumárenský průmysl pracovníci a lidé, kteří používají kondom ů jsou také častěji než ostatní, aby si alergií na latex.

Můžete získat vystavena latex

Existují tři typy reakce na latex

1. Dráždivý CONTAC; dermatitidu. Toto je nejméně ohrožující typ, a to není alergická kožní reakce. To se obvykle stává v důsledku opakované expozici vůči chemikáliím latexové rukavice a vede k suchosti, svědění, pálení, měřítko a kožní problémy.

2. Alergická CONTAC; dermatitidu. Toto je opožděná reakce na přídatných látek používaných při zpracování latexu. To má za následek stejný typ reakce, jak jsou dráždivé kontaktní dermatitidy. Ale reakce je vážnější, se šíří do dalších částí těla, a trvá déle. Symptomy mohou začít až 4 dny poté, co jste přijít do kontaktu s latexem.

3. IHNED; alergický reactio; (Latex přecitlivělost). Tenhle je nejzávažnější. To může ukázat jako nosní alergie se sennou rýmou-jako symptomy, zánět spojivek (růžové oko), křeče, kopřivka, svědění a těžkou. Je to vzácné, ale symptomy mohou také zahrnovat bušení srdce, třes, bolest na hrudi, potíže s dýcháním, nízký krevní tlak nebo anafylaxe, těžkou alergickou reakci, která může být život ohrožující.

Máte-li závažné příznaky, kontaktujte svého lékaře nebo 911 okamžitě, nebo jděte na nejbližší pohotovost.