Vědci sledují vakcínu proti závažné formy malárie

Cílení parazitů v krvi

slibné Pokroky

Zobrazení ilustraci o životním cyklu parazita malárie.

Laboratoř Malaria imunologie a vakcinologie (LMIV) pracuje v úzké spolupráci s oddělením mikrobiologie a infekčních nemocí reagovat na globální potřeby vakcín proti malárii. LMIV byl pověřen v roce 2001 na výzkum, vývoj a produkují prototyp vakcíny proti malárii a provádět rané fázi klinických zkoušek slibných vakcín. Jejím cílem je vyvinout očkovací látky proti malárii, které snižují závažné onemocnění a úmrtí u dětí v regionech, kde nemoc je na denním pořádku.

Účinné očkovací látky zvyšují přirozenou schopnost těla rozpoznat a útočné nemoc-působit agenty. V případě malárie, je imunitní systém je pomalý rozpoznat, parazity, které způsobují nemoc a každá získaná imunita je krátkodobý, přičemž děti na vyšší riziko závažné formy malárie. Tato slabá reakce činí hledání vakcínu proti malárii obzvláště obtížné, protože vědci mají větší překážky překonat, aby se imunitní odpověď silné a dlouhotrvající.

LMIV vyvíjí vakcínu, která cílí na “krev etapu” v nejsmrtelnější parazit způsobující malárii, Plasmodium falciparum. Vakcína krevní fáze vyvolává imunitní odpovědi, které jsou schopny buď zničení parazitů malárie v krevním řečišti nebo inhibici parazitům infikování červených krvinek. V obou případech to snižuje nebo zabraňuje zátěž parazitů, což snižuje incidenci, závažnost nebo komplikací tohoto onemocnění. Taková vakcína buď připraví dětské imunitní systém v očekávání budoucí expozice nebo posiluje přirozenou imunitu u malých dětí, kteří již byli nakaženi parazita.

Krev-stupňové vakcíny byly nejslibnější kandidáti vakcinační ale čelí překážkám ve vývoji. LMIV trvá několik přístupů k překonání těchto překážek. Vakcína složená z mnoha imunitních indukujících činidel, označované jako antigeny, se zvýší počet osob, které reagují na alespoň jednu složku vakcíny. Zahrnutí více a různé proteiny se sníží pravděpodobnost, že různé formy parazita malárie prorážet imunity.

Takové manévry našli nedávný úspěch: Ve spolupráci s vědci v Merck a theernment, LMIV nedávno učinil zjištění, že v makaků rhesus imunizovaných s určitými páry v krvi stadiu antigenů, ochrana před malárií trvala dlouhé roky, a byl pozoruhodně zdůrazněného antigenem sám. Toto zjištění ukazuje, že párové krev-stage antigeny, tzv antigen konjugáty, může vyvolat imunitu, která by skutečně mohla podpořit opakovanými infekcemi parazita malárie.

LMIV vědci jsou v současné době vyhodnocuje krve fázi vakcín na místech Mali, Africe, ve spolupráci s vědci u Malaria vzdělávací a výzkumné středisko v Bamaku, Mali.

Laboratoř Malaria imunologie a vakcinologie