výběr dlouhodobé péče – Přehled téma

Stejně jako vy nebo rodinný příslušník věkových kategorií, můžete mít obavy o tom, jak zvládnout zdravotní problémy. Většina lidí by rádi, aby zůstali ve svých domovech a mají rodinní příslušníci jim pomoci ven.

Poskytuje řadu služeb a podpor; Může poskytnout lékařskou pomoc nebo nonmedical; Splňuje osobní potřeby, jako je oblékání, koupání, péče, a pomoci použití toalety; Může pomoci s každodenní úkoly, jako je například práce v domácnosti, přípravu jídel, a nákupy; Může to být doma, v komunitě, nebo v residenci (například kvalifikované ošetřovatelské zařízení).

To je místo, kde dlouhodobá péče může pomoci. To může poskytnout bezpečné a strukturované prostředí pro vás nebo vaše blízké osoby.

Dlouhodobá péče

Lidé se mohou zvažovat dlouhodobou péči, pokud zdravotní stav umožňuje splnění zdravotních a osobních potřeb obtížné nebo nemožné dělat na vlastní pěst. Například může vy nebo někdo milovaný člověk potřebuje dlouhodobou péči z důvodu

Někteří lidé také zvážit dlouhodobou péči, když jsou plánuje svou budoucnost, nebo pokud mají obavy o jejich budoucí zdraví či jejich schopnost žít nezávisle.

Existuje několik typů dlouhodobou péči. Každý poskytuje různé úrovně péče, pomoc a služby. Kvalitu a náklady na péči a služeb se velmi liší. Vaše komunita nemusí mít všechny tyto možnosti.

komunitní služby pomáhají starší lidé zůstat nezávislý. Patří mezi ně jídlo doma, doprava, domácnosti, pomoc s nákupy a dospělé denní péče. Tyto služby jsou obvykle koordinovány místní organizace.

Zvláštní služby mohou zahrnovat pomoc při použití toalety a užívání léků, kontrola krevního tlaku a hmotnosti, a péči pro osoby s demencí.

Mrtvice; Demence, jako je Alzheimerova nemoc; poranění hlavy; Zlomeniny kostí či problémy po operacích kloubních náhrad; Křehkost.