vyřadili zub: první pomoc – přehled témat

Ústech zranění, které jsou dostatečně silná, aby knock out zub může také poškodit jiné zuby nebo jiné struktury v ústech nebo obličeje, jako je například střecha úst, dásní, rtů nebo tváře. Stálého zubu může být někdy dát zpět do zásuvky (znovu implantovány). Nejlepší výsledky dojít, pokud zubní lékař dá zub zpět do zásuvky v průběhu 30 minut. Šance úspěšného reimplantace je nepravděpodobné, že po 2 hodinách.

Pro dítě zubu (primární zubu): Použít čisté gázy dásní a zásuvky po dobu asi 15 minut, aby se ovládat krvácení. Dítě zub není znovu implantovány poté, co byl vyřazen z důvodu reimplantace může způsobit problémy s pozdějším vývoji stálého zubu. Vaše dítě bude muset být zkontrolována u zubního lékaře iv případě, že zub se chystá vypadnout brzy; Za stálého zubu: Použít čisté gázy a pokračujte kroky jsou uvedeny níže.

Nejlepší způsob, jak dopravit zub je dát ji zpět do zásuvky. Jemně umístěte jej zpět do normální polohy. Nebuďte starosti, pokud to vyčnívá jen nepatrně. Bite dolů jemně na gázu nebo navlhčenou čajového sáčku, které pomohou udržet zub na svém místě. Držte zub do zásuvky s prstem během přepravy. Dospělý nebo starší dítě může být schopen udržet zub v jeho ústech mezi dásní a tváře nebo pod jazykem, dávejte pozor, abyste ji spolknout. Malé dítě by nemělo být očekáváno, jak toho dosáhnout; Pokud dospělá osoba nebo dítě je příliš úzkostlivý umístit zub do zásuvky nebo držet ji mezi dásní a tváře, umístěte zub v mléce. Jestliže mléko není k dispozici, použijte vodu z vodovodu nebo nepředepsání výrobek, jako je Hankův roztok nebo Save-A-Tooth; Nedávejte zub v osolené vodě, alkoholu nebo ústní vody.

2. opláchněte zub opatrně vodou z vodovodu, zatímco drží jej v horní části zubu (koruny). Netřete ani drhnout zubu nebo se dotknout kořen.

3. Skladujte zub řádně pro dopravu k zubaři.

4. Zavolejte svého zubního lékaře ihned zařídit vaší péči. Pokud nejste schopni mluvit se svým zubním lékařem ihned, jít do nemocnice na pohotovost okamžitě. Ujistěte se, že vzít s sebou zub.

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.