Výzkumníci upřesnit, jakým způsobem imunní cesty přispět k astmatu

Nálezy může zlepšit klinické studii design pro experimentální terapie

Astma Varianty Lend Clue

Nová studie ukázala, že cílení na dvě imunitní buňky-Th2 a Th17-a jejich následné, protizánětlivé účinky jsou lepší než Cílení pouze na jednu cestu v souvislosti s astmatem. Vědci také ukazují, že blokování Th2 dráhu, která je cílem obyčejně-předepsané léky, kortikosteroidy může neočekávaně zvýšit podmínky pro Th17 řízené zánětu. Tyto výsledky objasnit, jak imunitní buňky a jejich produkty přispívají k astmatu a práce může umožnit výzkumným pracovníkům návrhu a testování terapií, které se zaměřují na obě cesty. Studie se objeví v 19.srpna 2015, vydání Science translační medicíny a zahrnoval vědce z theernment, University of Leicester, a Genentech.

Astma postihuje dýchací cesty v plicích, což má za následek dýchací potíže, kašel, sípání a bolesti na hrudi. spouštěče životního prostředí, jako je pyl, plísně a viry způsobují zánět a škrtit dýchacích cest, což vede k astmatickým záchvatem. Zkoumají, proč a jak k zánětu dýchacích cest, který nastane, když imunitní systém overreacts.

Další kroky

Přestože lidé s astmatem sdílejí podobné příznaky vědci hledají blíže na to, jak pacienti liší, subgrouping na základě typů aberantních imunitních signálů pozorovaných. Přibližně 10 procent lidí s astmatem nedosahují kontrolu nákazy v rámci konvenční léčbu a mohou mít prospěch z více cílených terapií, které se zabývají specifickou imunitní problém.

Odkaz

V nové studii vědci se podíval zpětně na vzorcích plicních z 51 pacientů s astmatem, kteří měli celou řadu závažnosti onemocnění. Tým zjistil, že pacienti seskupeny do tří skupin na základě aktivity imunitních buněk ve spojení s astmatem-Th2 a Th17. Pacienti vykazovaly vysokou Th2, vysokou Th17 nebo nízkou aktivitu obou drah. Je zajímavé, že žádní pacienti měli současně vysokou Th2 a Th17 aktivitu, což naznačuje, že tyto cesty jsou nějak vzájemně vylučují.

Th2 buňky a jejich produkty, včetně signálů se nazývají interleukin 4 (IL-4) a interleukin 13 (IL-13), jsou známé ovladače astmatu. Kortikosteroidy, které jsou předepsány pro léčbu astmatických záchvatů, nižší Th2 aktivitu, mimo jiné efekty. V poslední době, Th17 buněk a jejich produkty, včetně interleukinu 17 (IL-17), přitahují větší pozornost, jak výzkumníci odhalili jejich úlohu v zánětlivých onemocnění. Nicméně, jak se tyto cesty se navzájem ovlivňují, je méně známé, a to zejména v souvislosti s astmatem.

Studie tým použil na myším modelu astmatu prozkoumat Th2 a Th17 aktivitu a testovali účinek blokující aktivitu Th2 samostatně nebo blokuje obě Th2 a Th17. Je zajímavé, že myši, které dostávají anti-Th2 terapii, který zrušil IL-4 a IL-13 signály, zkušený lepší odezvy Th17. Tyto výsledky naznačují, že Th2 může sloužit jako brzda pro Th17. Je-li Th2 zablokování podmínky jsou neočekávaně našlápnuto k Th17 činnost, což může ovlivnit účinnost léčby v průběhu času. V souladu s touto myšlenkou, že pacienti, kteří vykazovaly vysokou aktivitu Th17 byli všichni užívají kortikosteroidy, se středně těžkou až těžkou chorobou.

Při Th2 a Th17 byly současně blokovány v myším modelu astmatu, vědci pozorovat větší přínos než jeden blokující dráhu sám. Duální léčba vedla menší zánětu dýchacích cest, menší produkci hlenu, a co je důležitější, bez zvýšení Th17 činnosti; Th17 aktivita je typicky spojena se zánětem způsobeným neutrofilů, což je typ imunitní buňky. Studie zdůrazňuje, že je třeba prozkoumat obě zánětlivých drah ve výzkumu astmatu.

theernment výzkumníci dále hodnocení přínosů současně zaměřují na Th2 a Th17 cesty. Potenciálně navrhování klinické studie, která řeší obě dráhy může přinést více užitku než u předchozích studií, které pouze řeší jednu cestu. Celkově lepší pochopení toho, jak tyto imunitní cesty cross-regulace u lidí, postoupí terapeutický výzkum pro astma a dalších zánětlivých onemocnění.

Choy DF, Hart KM, Borthwick LA, Shikotra A, Nagarkar DR, Siddiqui S, Jia G, Ohri CM, Doran E, Vannella KM, Butler CA, Hargadon B, Sciurba JC, Gieseck RL, Thompson RW, bílá S, Abbas AR , Jackman J, Wu LC, Egen JG, Heaney LG, Ramalingam TR, Arron JR, Wynn TA, Bradding P. Th2 a Th17 zánětlivé dráhy jsou vzájemně regulována u astmatu. Věda translační medicíny (2015).

Dr. Thomas Wynn theernment Lab