žít s poraněním míchy rehabilitace

Jakmile budete jsou stabilizovány po vašem poranění míchy (SCI), váš přechod do rehabilitace (rehabilitační) začíná. Počáteční ohnisko rehabilitace je zabránit komplikacím související s vaší SCI a pro vás znovu učit, jak dělat každodenní funkce, někdy pomocí různých svalových skupin.

Dů; Je možné, že hlavní název zprávy MÃnière nemoc není název jste očekávali. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Rehab pro SCI obvykle probíhá ve speciálním centru. Vy a vaše rodina práci s rehabilitačním týmem, jehož součástí svého lékaře, rehabilitační sestry a specialisty, jako jsou fyzikální a ergoterapeutickou. Váš rehabilitační tým navrhuje jedinečný plán pro svůj obnovy, který vám pomůže obnovit tolik funkcí jako je to možné, předcházet komplikacím, a pomůže vám žít jako samostatně jak je to možné.

Výběr správného rehabilitačního centra je důležitá. Ujistěte se, že si vyberete ten, který odpovídá vašim specifickým potřebám. Před výběrem rehabilitační centrum, klást otázky týkající se jejího personálu, akreditaci a aktivit, a jak vás to přejde zpět do své komunity.

Předcházet komplikacím týkající se vašeho poranění míchy řízením střeva a funkci močového měchýře a vybudování sílu, vytrvalost a flexibilitu. Můžete se také učí, jak zacházet s problémy, jako jsou dekubity, infekce močových cest, a svalové křeče; Dělat každodenní úkoly, jako je kuchař, čistíte zuby, a přesunout se z vozíku na postel nebo židle; Připravte se na život po rehabilitaci a učí se vyrovnat se svými pocity, komunikovat vaše potřeby, a být fyzicky i psychicky intimní.